Bun venit pe Forumul Andrei

Daca vezi aceasta pagina inseamna ca nu ai cont sau nu esti logat.
Daca doresti doar sa vizualizezi forumul poti apasa pe "x-ul" din dreapta si acesta imagine nu va mai fi afisata.

Pentru o vizualizare cat mai buna a acestui forum recomandam
8
Va uram o zi buna in continuare si o navigare cat mai placuta pe acest forum !

AcasaSustineFAQInregistrareConectareCautareCalendar
Twitter

Firefox 5.0 disponibil pentru download

Navigare :: Informatii pe domenii :: Soft :: IT :: Networking & Internet
AutorMesaj
 nick
Rang: Administrator

MesajSubiect: Firefox 5.0 disponibil pentru download Lun Iun 20, 2011 5:07 am  

La mai putin de 3 luni de la lansarea Firefox 4.0, Mozilla pune la dispozitie pe serverele sale de ftp inainte de lansarea oficiala, a cincea versiune a popularului browser.

Firefox 5.0 este confirmarea unei promisiuni a echipei Mozilla de a scadea intervalul dintre versiuni. Printre imbunatatirile oferite se numara: suport pentru animatii CSS care vor imbogati experienta web, imbunatatirea implementarii HTML5, cresterea performantei pentru versiunea de Linux (yay) si nu in ultimul rand, pentru ca devine o moda, implementarea functie de navigare “fara urme” (Do-not-track). De asemenea, o optiune interesanta disponibila in meniul browserului va fi cea care ofera posibilitatea pentru utilizator de a comuta intre diferite versiuni ale acestuia.
Pentru aceia dintre dumneavoastra care sunt dispusi sa instaleze o versiune care nu a primit OK-ul final pentru publicul larg, Firefox 5.0 se poate downloada de aici:

Versiunea pentru Windows
Versiunea pentru Linux (i686)
Versiunea pentru Mac

Lansarea oficiala va avea loc pe 21 iunie.

$tefaN
Rang: Prieten

Respetarea regulilor 100%

MesajSubiect: Re: Firefox 5.0 disponibil pentru download Joi Iun 30, 2011 1:21 am  
In oare care perspectiva este bun acest browser dar are si dezavantajele ei. Cand navighez pe Firefox 5 mi se pare ca as naviga pe Opera si Google Chrome in acelas timp.
Mai bun este firefox 4.0.1 din toate punctele de vedere.

*Scrie romaneste
*Sterg mesajele inutile sau scrise cu CAPS
*Nu fa spam
*Linkurile relevante în context sunt binevenite.

Transferul se face din contul dumnevoastra de Paypal

Copyright © 2008-2014 Forumul Andrei. Toate drepturile rezervate. Termeni si conditii
Aspect creat si codat de Alexandru Miron & Nick

.